sklepy3

Otevřené sklepy Českého středohoří

Třetí ročník vinařské akce, kdy se otevřou veřejnosti vinařské sklepy z Velkých a Malých Žernosek, Žalhostic, Litoměřic, Třebívlic a Lovosic. Zažijete ryze domácí atmosféru přímo u vinařů.

DélkaKdy: 31. 8. 2019 ObtížnostČas: 09:00 - 20:00 Odkud - kamKde: Velké Žernoseky, Žalhostice, Litoměřice, Třebívlice, Lovosice

Vína ochutnáte přímo ve vinařském sklepě, a to jak z malého vinařství tradičního směru, tak většího velmi moderně zařízeného. Připravena budou moderní vína i vína nefiltrovaná připravována tradiční technologií a typické odrůdy pro naší oblast.

Start:

Hlavní pokladna a ústředí akce je na návsi ve Velkých Žernosekách a vinaři se na vás těší mezi 9. – 20. hodinou. V uvedený čas můžete startovat nejen z Velkých Žernosek. Dalšími startovními body budou: vlaková zastávka Lovosice město, Vinařství Pod Radobýlem, Vinařství sv. Tomáše, Vinařství Johann W v Třebívlicích a nově také Klášterní vinné sklepy Litoměřice - Dominikánská ulice.

Startovné:

Za částku 260 Kč startovné zahrnuje skleničku, několik žetonů, nosičku na skleničku, mapu, vodu, celodenní jízdenky na dva vínobusy mezi vinařstvími a palubní lístky na žernosecký přívoz.

Degustace u vinařů je za žetonky, které budou k dostání na všech pokladnách.

Chystaná vinařství:

Žernosecké vinařství, Vinařství sv. Tomáše, Vinařství Porta Bohemica, Žernosecké vinařství s.r.o., Klášterní vinné sklepy Litoměřice, Johann W – zámecké vinařství Třebívlice, Víno Hrabkovský, Rodinné vinařství Mikulenkovi, Vinum Celebratum, nanovinařství Charlie a vinařství Antonín Hrabkovský mladší.

Doprava:

K cestě na akci doporučujeme využít vlak. Cesta mezi vinaři přímo navazuje na několik železničních tratí.

- koridor Praha - Děčín - levý břeh Labe - vystupte na zastávce Lovosice - město, zde bude pokladna, informace a zastávka vínobusu, případně na zastávce Malé Žernoseky a odtud přes vinice do Vinařství sv. Tomáše, případně na přívoz

- železniční trať Litoměřice - Děčín - pravý břeh Labe - vystupte v zastávce Velké Žernoseky, odtud je to pár kroků do Vinařství pod Radobýlem, odkud vás po ochutnávce vezme vínobus do Velkých Žernosek nebo Litoměřic. Možné je využít také trať Česká Lípa - Lovosice - vystupte na zastávce Žalhostice, odtud opět do Vinařství pod Radobýlem. Případně vystupte v Litoměřicích, od Horního nádraží sejděte do ulice Velká Dominikánská na první ochutnávku a start.

Speciální autobusová doprava pro účastníky akce bude fungovat kyvadlově pomocí vínobusů:

První vínobus na trase Malé Žernoseky náves - Lovosice železniční zastávka Lovosice město - Lovosice nádraží - Třebívlice vinařství. Tento vínobus bude jezdit v 15 minutových intervalech.

Druhý vínobus na trase Velké Žernoseky náves - Velké Žernoseky žel. zastávka - Žalhostice Vinařství pod Radobýlem - Mírové náměstí Litoměřice. Jízdní řád tohoto busu je po 30 minutových intervalech.

Přesný jízdní řád je ke stažení nebo bude součástí brožury, kterou dostanete na místě.

Občerstvení:

Naprostá většina vinařů chystá pro své milé návštěvníky pochoutky. Od chlebů se sádlem nebo škvarkovou pomazánkou, přes polévky, grilované speciality až po několika chodová menu. Svačinu není třeba chystat.Další možnost občerstvení bude na návsi ve Velkých Žernosekách a v kiosku u přívozu.

Veškeré informace získáte na tel.: 777185788

Fotogalerie

MAPA - Otevřené sklepy Českého středohoří
Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.