Americký youtuber Brian Cox navštívil Labskou stezku v Českém středohoří

Americký youtuber Brian Cox navštívil Labskou stezku v Českém středohoří

Cestuje po celém světě a natáčí ze svých cest krátká videa, které sledují tisíce Američanů. V rámci své čtrnáctidenní cesty nazvané „Českem na kole“ strávil dva dny na Labské stezce v destinaci České středohoří.

Informace

Cestu po destinaci České středohoří odstartoval Brian Cox v Ústí nad Labem a během prvního dne navštívil vyhlídkové místo Kalvárie s nádhernou scenérií Porty Bohemicy, ochutnal autentická vína místních vinařů ve Velkých Žernosekách a přes Píšťanské jezero dorazil do královského města Litoměřice. Zde si užil výhledu na celé město z věže katedrály sv. Štěpána na Dómském pahorku.

„Zaujala mě malebnost zdejší krajiny, kontrast řeky a hor i když vaše středohoří nepatří k nejvyšším. Lidé, kteří mě provázejí a které potkáváme jsou vstřícní a přátelští. Ochutnal jsem zde vynikající víno a samozřejmě i Váš tradiční nápoj – pivo", neskrýval nadšení americký cestovatel po prvním dni.

Během druhého dne v destinaci stihl Brian Cox navštívit nově vybudované Muzeum v Retranchementu 5 v Terezíně, kde si prohlédl rozsáhlé podzemí, dozvěděl se spoustu informací o fungování pevnostního města Terezín nebo si vyzkoušel střelbu z historické zbraně. Cestu destinací České středohoří zakončil prohlídkou Lobkowiczkého zámku s románským hradem v Roudnici nad Labem.

„Naším cílem bylo ukázat Brianovi pestrost míst, památek a zážitků, které mohou návštěvníci na Labské stezky v Ústeckém kraji navštívit. Záměrně jsme vybrali i méně známé cíle, ať už to byla Kalvárie nebo nové muzeum v Terezíně, které jsou trochu neprávem opomíjené", říká Michal Horáček z Destinační agentury České středohoří, která celý dvoudenní program pro amerického filmaře připravila.

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice