Česká televize Týden v regionech o Podřipsku

Česká televize zavítala do Roudnice nad Labem v rámci pořadu Týden v regionech

Česká televize zavítala ve čtvrtek 22. 2. 2018 do Roudnice nad Labem. S kamerou se štáb vydal nejen k dominantám města, ale i na vrchol hory Říp.

Informace

Česká televize zavítala ve čtvrtek 22. 2. 2018 do Roudnice nad Labem.

S kamerou se štáb vydal nejen k dominantám města, ale i na vrchol hory Říp. Den byl vybrán znamenitě, jelikož dobrá viditelnost přispěla k pěkným záběrům na krajinu Podřipska z Roudnické vyhlídky na hoře Říp.

Právě na památné hoře započalo televizní natáčení. Petr Vágner z obecně prospěšné společnosti Říp promluvil o historii památného místa a o románské rotundě jakožto významných cílech kampaně Výlet na Říp, jež prezentuje město Roudnici nad Labem a zajímavé turistické cíle Podřipska.

Dále se televizní štáb přesunul do podřipské metropole, kde pořídil záběry z věže Hláska na barvitou krajinu Českého středohoří s trasou Labské stezky a na dominantu města - zámek rodu Lobkowiczů. Původní románský hrad a část prostor barokního zámku, jež v turistické sezóně nabízejí prohlídkový okruh s ochutnávkou vína, se staly následujícím poutavým zastavením. Dále byly pořízeny záběry ze sklepů zámeckého vinařství, kde se kromě výroby vína pořádají i degustace.
Říp, o.p.s.

Reportáž lze shlédnout zde.

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.