Dvě zajímavé výstavy v Podřipském muzeu

Dvě zajímavé výstavy v Podřipském muzeu

Podřipské muzeum otevřelo ve středu 5. dubna 2017 v 15 hodin slavnostní vernisáží dvě nové výstavy.

Informace

První z nich je výstava “Jedním tahem/Pastel zářivý”. Je složena z výtvarných děl frekventantů kurzu kresby Univerzity třetího věku, který organizuje roudnický Ateliér VÝTVARKA pod vedením Gabriely Váchové a Vladimíry Drahozalové. Pod dojmem těchto výstav by bylo možno říci, že v Roudnici a okolí žijí samí profesionální výtvarníci. Takovým způsobem působí na návštěvníky precizní a zdařilé kresby a pastely s nejrůznějšími motivy. Výstava tak zároveň ukazuje hluboký smysl organizování obdobných aktivit pro veřejnost nad padesát let, pro kterou jsou kurzy Univerzity třetího věku určeny.

Druhou výstavou je „Velikonoční výstava kraslic“. Autorkou tradičních velikonočních kraslic je paní Božena Plicková z Lovosic působící v o.s. Šance. Návštěvníci mohou křehkou krásu kraslic zdobených voskem, sítím či vyškrabováním obdivovat až do 28. dubna 2017. Výstava byla doplněna i několika velikonočními dílnami pro děti z roudnických MŠ.

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice