Jarní odemykání Labské stezky 2019 se blíží..

Jarní odemykání Labské stezky 2019 se blíží..

Již v sobotu 13. dubna bude zahájena cykloturistická sezóna na Labské stezce v Ústeckém kraji. Akce, které symbolicky odemknou stezku pro letošní rok se konají v Litoměřicích, v Ústí nad Labem a v Děčíně.

Informace

Cykloturistická sezóna se kvapem blíží. Pro některé z nás již jistě začala. A jak už se stává zvykem, tak na každém začátku sezóny je Destinační agenturou České středohoří pořádána akce Jarní odemykání Labské stezky.

Cyklisté zde budou mít možnost využít bezplatného základního servisu a diagnostiky kol. Pro děti bude přichystán skákací hrad a modelová cyklostezka, na které se dozvědí, jak se na stezce chovat a jaká zde platí pravidla. Samozřejmostí je hudební a kulturní program.

Jelikož se akce koná již po několikáté, bude v letošní roce uspořádána ve větším rozměru. Díky spolupráci Destinační agentury České středohoří s městy Ústí nad Labem a Děčín, se akce s cílem zahájit turistickou sezónu na Labské stezce uskuteční ve stejný den hned na třech místech. Akce v Litoměřicích, v Ústí nad Labem a v Děčíně propojí cyklojízda. Cyklisté mohou zvolit organizovanou cyklojízdu, která začíná v Litoměřicích v 10 hodin, nebo se vydat individuálně ve svém tempu. Všichni účastníci, kteří se vyfotí na všech třech místech pak získají hodnotné ceny.

A jak se dostat na začátek cyklojízdy do Litoměřic anebo naopak z Děčína domů?

Cyklisté mají možnost využít speciální linky cyklobusu, která je dopraví na start cyklojízdy a také po cyklojízdě zpět do Litoměřic či Ústí nad Labem. Cyklobus bude jezdit zdarma, ale je nutné si své místo včas rezervovat na www.stredohori.cz/rezervace. Bližší informace k celé akci a také k cyklojízdě najdete na facebookové události akce Jarní odemykání Labské stezky.

Něco navíc? Vyrazte na akci lodí!

Turistické lodní linky začínají v roce 2019 své víkendové plavby již 30. března. Díky tomu bude možné se výše uvedené akce na Labské stezce dopravit lodí! Lodní linka s označením 901 jezdí na trase Ústí nad Labem – Litoměřice. Do Litoměřic se tak můžete vydat z krajského města nebo třeba z Dolních Zálezel či Velkých Žernosek. Druhá lodní linka nese označení 902 a pluju po proudu řeky Labe. Je tak možné ji využít k plavbě na akci do Děčína. V odpoledních hodinách pak plují lodě zpět do Ústí nad Labem. Jízdní řády lodních linek najdete na webu www.stredohori.cz/doprava.

Bližší informace k jednotlivým akcí i jízdní řády cyklobusu najdete ve fotogalerii níže.

SNCZ2020_Ahoj sousedeeu

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice