Labská stezka v Ústeckém kraji bude mít nové úseky

Labská stezka v Ústeckém kraji bude mít nové úseky

Do konce roku 2019 bude vybudováno hned několik nových úseku na Labské stezce v Českém středohoří.

Informace

Ústecký kraj, jakožto hlavní budovatel a investor získal finanční zdroje na vybudování následujících úseků Račice – Hněvice, Dobříň – Račice, Třeboutice – Nučnice. Úsek mezi obcemi Nučnice – Lounky byl již v části od Lounek po Úštěcký potok vybudován v roce 2016. V letech 2018 a 2019 bude realizována další část tohoto úseku, díky kterému budou obce Nučnice a Lounky úplně propojeny cyklostezkou.

Realizace stavby všech výše uvedených úseků bude probíhat v letech 2018 a 2019. Koncem roku 2019 by měly být nové části Labské stezky hotové a cyklisté budou moci cestovat po nové a kvalitní cyklostezce.

„Labská stezka je jednou z páteřních cyklotras Ústeckého kraje a za rok ji využije více než 150 tisíc návštěvníků. Nové úseky zajistí větší bezpečnost i pohodlí cyklistů při putování po destinaci České středohoří a pomohou k ještě většímu rozvoji cykloturistiky v našem kraji“, říká ředitel Destinační agentury České středohoří Luděk Jirman.

Již v letošním roce mohou cyklisté využít několika novinek na Labské stezce. Jedná se o novou informační infrastrukturu, kterou díky projektu Turistika s výhledem zrealizovala Destinační agentura České středohoří. Návštěvníci Labské stezky tak mohou čerpat řadu informací z 18 nových informačních tabulí nebo využit nového turistického značení na celých 96 km Labské stezky v Ústeckém kraji. V destinaci byl také vyznačen další alternativní úsek s označením 2A, který návštěvníky zavede do Lovosic či Malých Žernosek odkud je možné podniknout výlet do krásného Oparenského údolí. Pro děti jsou na třech místech Labské stezky v našem kraji připraveny zábavné a herní prvky. Na konci září roku 2017 byl také otevřen nový úsek Labské stezky u Velkých Žernosek, který zajistil větší bezpečnost cyklistů a při cestě od Litoměřic nabízí krásný výhled na údolí zvané Porta Bohemica.

Labská stezka v Ústeckém kraji měří více než 96 km a z velké části je opravdovou cyklostezkou bez motorové dopravy. Projekt je společnou investicí Ústeckého kraje a měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnice nad Labem. Marketing Labské stezky zajišťuje v Ústeckém kraji Destinační agentura České středohoří v rámci projektu Brána do Čech. Stezka byla v roce 2018 oceněna hned dvěma cenami na veletrhu cestovního ruchu Region tour v Brně v kategorii Nejlepší turistický produkt.

SNCZ2020_Ahoj sousedeeu

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.