Labská stezka získala hned několik ocenění

Labská stezka získala hned několik ocenění

Praha (15. března 2017) – Labská stezka je nejoblíbenější cyklostezkou v Německu a na žebříčku oblíbenosti strmě stoupá i její český úsek. Dle průzkumu německého cykloklubu „ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2017“, který byl minulý týden zveřejněn na největším veletrhu cestovního ruchu světa ITB Berlín 2017, je již pátou nejoblíbenější cyklotrasou Němců v zahraničí.

Informace

Nemenší radost způsobilo i ocenění agentury CzechTourism pro nejlepší příklad spolupráce na česko-německém turistickém produktu. Cenu předanou v rámci českého galavečera na ITB Berlín převzal koordinátor Labské stezky v ČR, Daniel Mourek a zástupce Hospodářských komor Labe-Odra, Martin Dittmer z rukou ředitelky agentury CzechTourism Moniky Palatkové a velvyslance ČR v SRN Tomáše Jana Podivínského.

Opět s velkým odstupem získala Labská stezka primát nejoblíbenější cyklostezky u německých cykloturistů a na tomto faktu by se nemělo měnit nic ani letos, protože i pro letošek figuruje Labská stezka jako nejčastější plánovaný cíl německých cykloturistů doma. U zahraničních cyklotras poskočila česká část Labské stezky na 5. místo mezi nejoblíbenějšími cyklotrasami německých cykloturistů v zahraničí. Labská stezka splňuje základní atributy pro úspěšnou stezku, vedle společné koordinace marketingu především kombinaci městské turistiky, kulturní dovolené a aktivní dovolené (ve spojení např. s pěší turistikou). "Deset let společné propagace s českými partnery z řad krajů, měst, podnikatelů jako certifikovaných služeb Cyklisté vítáni, cestovních kanceláří a s agenturou CzechTourism, stejně jako oboustranně přínosná spolupráce s německými koordinačními místy Labské stezky a IHK Magdeburk začíná přinášet své ovoce. O to více mne těší i prestižní ocenění CzechTourism, které je oceněním především pro všechny partnery, kteří spolupracují na jednotném marketingu této výjimečné stezky," doplňuje koordinátor Labské stezky v ČR, Daniel Mourek z Nadace Partnerství.

Cykloturistika je v Německu jedním z nejrychleji rostoucích segmentů cestovního ruchu (16% nárůst oproti loňskému roku). V loňském roce podniklo na 5.2 milionů německých cykloturistů dovolenou na kole. Stále více žen sedá na kolo, oproti loňským 33,5% je podíl žen mezi cykloturisty 42%. V Německu také výrazně převažuje dálková cykloturistika (74%) se střídavým přenocováním. Na 88% cyklodovolených si němečtí cykloturisté plánují sami, k plánování cesty používají v maximální míře internet (90%), dále cyklomapy (55%) a průvodce (40%). O tom, že cykloturistika představuje ideální příklad udržitelné dovolené, svědčí i použitý dopravní prostředek, více než třetina cykloturistů se dopravuje na stezku s využitím vlaku, 21% na svém kole.

ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2017 byla prezentována již po 18. a v rámci průzkumu je v průměru dotázáno na 7.000 německých obyvatel. Součástí prezentace výsledků průzkumu ADFC bylo i předání cen certifikovaným cyklotrasám. Jen v Německu je certifikováno 12.000 km cyklotras a 37 konkrétních cyklostezek i 5 cykloregionů. Kromě certifikace cyklotras byly prezentovány i novinky certifikace Bett+Bike (5.800 zařízení v Německu), obdobnou certifikací pro cyklisty jako česká „Cyklisté vítáni" (1.250 zařízení v Česku). Německý cykloklub ADFC, s více jak 150.000 členy, je největší nezisková cykloorganizace na světě, Kompletní představení výzkumu (německy): http://www.adfc.de/radreiseanalyse/die-adfc-radreiseanalyse-2017

Fotografie ke stažení

Kontakt v ČR:

Ing. Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky a evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo v ČR, viceprezident Evropské cyklistické federace, tel.: 274 816 727, e-mail: daniel.mourek@nap.cz

Labská stezka získala hned několik oceněníLabská stezka získala hned několik ocenění
Foto: © CzechTourism Deutschland

Přispívající partneři Marketingu Labské stezky v ČR

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Každoročně vyhlašuje oblíbenou celostátní anketu Strom roku, založila tradici Festivalu otevřených sklepů, v Brně postavila vzdělávací centrum Otevřená zahrada určené pro environmentální vzdělávání žáků škol, dospělých i studentů univerzit. www.nadacepartnerstvi.cz

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice