Litoměřice mají první cyklověž v Ústeckém kraji

Litoměřice mají první cyklověž v Ústeckém kraji

V Litoměřicích byla otevřena první cyklověž v Ústeckém kraji na bezpečnou úschovu kol pro cyklisty a cykloturisty. Ti zde mohou kolo uschovat celodenně i s brašnami či helmou a vydat se na prohlídku města.

Informace

Cyklověž je umístěna na strategickém místě vedle autobusového a vlakového nádraží, nedaleko cyklostezky a v těsné blízkosti centra města. Jedná se o samostatný, bezobslužný parkovací systém s kapacitou 118 kol, který je v provozu 24 hodin denně.

Samotná úschova i vyzvednutí trvá jen několik vteřin. Cyklista, který si zde bude chtít uložit své kolo, přijede ke vstupnímu dveřím a najede s ním do vyhraněného prostoru. Stiskne tlačítko a vyzvedne si lístek s čárovým kódem. Samoobslužný parkovací systém pak kolo ve věži umístí. Při vyzvednutí kola stačí načíst čárový kód, zaplatit poplatek za uschování ve výši 5 korun na den a automat mu kolo vydá zpět. Majitelé IN Karty Českých drah mají parkování ve věži zdarma.

Objekt je zajištěn kamerovým systémem, který je napojen na městskou policii. Ve věži mohou parkovat i dětská kola. Navíc je možné na kole nechat kompletní vybavení, helmu i případné cestovní cyklo brašny. Součástí stavby je také veřejná mechanická pumpa „PRO CYKLISTOVU DUŠI“. Tou je možné dofouknout nejen jízdní kolo, ale také kočárek, invalidní vozík nebo koloběžku. Je umístěna poblíž vstupu.

Litoměřice výstavbou věže následovaly další města v České republice, která již zařízení používají, například Hradec Králové se dvěma cyklověžemi, Pardubice, Třinec, nebo Lysá nad Labem. Přerov pro velký zájem kolařů uvažuje o výstavbě druhé.

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice