Na Podřipsku se otevírá nový úsek Labské stezky a zahajuje se výstava

Na Podřipsku se otevírá nový úsek Labské stezky a zahajuje se výstava

Čtvrtek 3. října bude pro Labskou stezku v Ústeckém kraji velkým dnem. V dopoledních hodinách bude slavnostně otevřen nový úsek této dálkové páteřní cyklotrasy. Jedná se o část Labské stezky mezi obcemi Dobříň, Záluží a Račice. Po slavnostní akci v Dobříni bude následovat zahájení výstavy k 10letému výročí výstavby Labské stezky Ústeckým krajem. Výstava bude probíhat v Informačním a dopravním centru Podřipska v Roudnici nad Labem až do 4. listopadu.

Informace

Příprava a realizace stavby úseku Dobříň – Račice probíhala v letech 2018 a 2019. Ústecký kraj nový úsek financoval ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Původní trasa Labské stezky vedla po silnici a cyklisté se zde potkávali s automobilovou dopravou. Zpřístupněním nového úseku mezi Dobříní a Račicemi bude zajištěna větší bezpečnost pro cykloturisty na Labské stezce a nová trasa naváže na již hotový úsek cyklostezky od Roudnice nad Labem“ uvedl Michal Horáček z Destinační agentury České středohoří. Ústecký kraj s budováním cyklostezky nekončí a v následujících letech připravuje další úseky této oblíbené cyklistické tepny. V roce 2020 bude otevřen úsek mezi Račicemi a Hněvicemi, který naváže na právě otevíraný úsek od Dobříně a propojí pak Labskou stezku v Ústeckém kraji s již hotovým úsekem na území Středočeského kraje od Mělníka.

Ústecký kraj je hlavním budovatelem Labské stezky již od roku 2010. Právě ke kulatému výročí výstavby stezky prostřednictvím kraje bude ve čtvrtek 3. října zahájena nová putovní výstava. „Výstava, která bude ve čtvrtek zahájena připomene 10 let snahy a úspěchů Ústeckého kraje při budování této významné mezinárodní dálkové cyklistické trasy. Na 10 informačních panelech jsou prezentovány úseky cyklostezky od Záluží až po Děčín“ doplnil Michal Horáček. Výstava bude v Informačním a dopravní centru Podřipska v Arnoštově ulici v Roudnici nad Labem přístupná veřejnosti až do 4. listopadu. Poté bude výstava putovat na další místa v Ústeckém kraji.

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.