Ohlédnutí za 16. ročníkem akce Historici v Roudnici 2018

Ohlédnutí za 16. ročníkem akce Historici v Roudnici 2018

Roudnické extrémně suché léto zakončila deštivá sobota posledního prázdninového víkendu. I přesto se v sobotu 1. září 2018 na Karlovo náměstí do Roudnice nad Labem sjela historická vozidla ze širokého okolí.

Informace

Z přihlášených 140 vystavovatelů statečně mezi dešťovými kapkami dorazilo 106 veteránů. Tradiční výstavu již po pošestnácté pořádalo dobrovolné sdružení přátel historických strojů v čele s PhDr. Ondřejem Šedivým ve spolupráci s Říp, o.p.s.

Výstava byla jako každý rok určena pro kategorie auto, moto a speciální vozidla. Spatřit bylo možné automobilové a motocyklové pradědečky, sportovní a klasické vozy 60. a 70. let, americké luxusní vozy i některá vozidla bývalého východního bloku. Informace o výstavních exponátech se návštěvníci dozvěděli z popisových listů a též při odpoledním komentovaném defilé přes startovní bránu. Jako čestné hosty akce jsme přivítali Národní technické muzeum Praha a kloboukový salon Dantes Brno. Za zvuku swingové hudby kapely Bonus řidiči historických vozidel plnili soutěžní úkoly. Předem připravená tzv. mokrá varianta byla pak realizována beze zbytku. Veškeré módní přehlídky, včetně té soutěžní, proběhly v sále Městské knihovny Ervína Špindlera.

Návštěvníci akce využili stánky s občerstvením a tolik očekávaným burčákem. Projížďky historickým autobusem byly i vzhledem k deštivému počasí plně obsazeny. Před odjezdem vozidel na spanilou jízdu krajinou Podřipska byly vyhlášeny výsledky soutěží a rozdány veškeré ceny.

I přes nepřízeň počasí byla výstava s nadšením kvitována všemi návštěvníky. Pro příští ročník výstavy HISTORICI V ROUDNICICI 2019, který se bude konat 14. září, si budeme přát hlavně lepší počasí, abyste si mohli opět vychutnat Karlovo náměstí zaplněné burácením historických motorů.

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.