Ohlédnutí za Otevřenými sklepy na Podřipsku 2018

Ohlédnutí za Otevřenými sklepy na Podřipsku 2018

Třetí listopadová sobota nabídla Roudničanům i návštěvníkům města opravdu bohatý kulturní program a každý si v něm našel to „své“. Říp, o.p.s. připravil akci, která na Podřipsku nemá obdoby.

Informace

17. listopadu se milovníci vína sjeli do Roudnice nad Labem, aby poprvé využili mimořádnou příležitost seznámit se s vinaři celého Podřipska během jediného dne. Od 9 hodin ráno až do pozdních večerních hodin vínomilci mohli navštívit místní vinaře v jejich sklepích. Do akce se zapojilo pět vinařů. Mezi jednotlivými sklepy účastníky přepravovaly speciální kyvadlové vínobusy na dvou linkách. Ústředím akce bylo Informační a dopravní centrum Podřipska v Roudnici nad Labem. Zde si návštěvníci zakoupili vstupenky a byli vybaveni degustační skleničkou s nosičkou, lahví vody a několika žetonky na zakoupení vzorků vín u jednotlivých vinařů. Degustační žetony bylo poté možno dokoupit na všech ostatních stanovištích.

V Informačním a dopravním centru Podřipska svá vína nabízeli vinaři Josef Piksa a Jan Podrábský, kteří nedisponují vinnými sklepy pro velké skupiny. Lobkowiczké zámecké vinařství rozlévalo svá vína v prostoru degustační místnosti hradu, zpřístupněny byly také rozsáhlé sklepy pod zámkem v rámci komentovaných prohlídek. Vínobusová linka zavezla účastníky na viniční trať Sovice, která přináleží k Lobkowiczkému zámeckému vinařství. Ochutnávky vína ze zdejších historických vinohradů bylo možné prodloužit si vycházkou po vinicích s jedinečným výhledem na celé Podřipsko. Tamtéž nabídl svá vína Václav Johanovský. Vínobusy poté zavezly účastníky do Libkovic po Řípem k vinaři Bohuslavu Schořovi, který sbírá na výstavách vín jedno ocenění za druhým. V Jeviněvsi probíhaly ochutnávky ve zdejším vinařství s rozsáhlým zázemím, které nabízí nejen skvělá vína a atmosféru, ale i občerstvení a možnost noclehu. Možnost odstartovat na tuto podřipskou „tour de vino“ bylo možné odkudkoli.

Vinaři nalévali nejen známá vína předchozích ročníků, ale také letošní mladá vína mimořádného roku 2018. Vzhledem k velkému zájmu milovníků vína se již nyní můžete těšit na příští ročník Otevřených sklepů na Podřipsku, který se bude konat 16. listopadu 2019. A pro ty netrpělivější z vás nabízíme ještě jiný termín do diářů, a to 8. června 2019, kdy se na vás budeme těšit na Roudnickém koštu.

Sledujte nás na facebooku Výlet na Říp a www.vyletnarip.cz

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.