polaciszanto3

Polská delegace si prohlédla Litoměřice i České středohoří

Delegace z polského okresu Powiat Ostróda, který je od roku 2014 partnerským regionem Ústeckého kraje, navštívila v rámci návštěvy České republiky jednotlivé destinace Brány Čech i veletrh cestovního ruchu Holiday World v Praze.

Informace

Polská delegace strávila v České republice čtyři dny, během kterých navštívila i krásy Ústeckého kraje. Pro delegaci byly zajištěny komentované výlety do Teplic s tématem lázeňství, do Krupky za historií „krušení“ a v neposlední řadě navštívili královské město Litoměřice v Českém středohoří.

V Litoměřicích si prohlédli významné sakrální památky včetně populárního vyhlídkového místa Kalich. Součástí prohlídky města byla i expozice dolu Richard. Na závěr polští hosté ochutnali česká vína z Brány Čech, gastronomii i místní pivo z Biskupského pivovaru.

Okres Ostróda se nachází v turisticky vyhledávané oblasti Západní Mazury. Protějškem destinačních agentur z našeho kraje je polská Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna (ZLOT), který má nově od roku 2017 partnerskou smlouvu s destinací České středohoří.

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice