Pozvánka na letošní Roudnický košt

Pozvánka na letošní Roudnický košt

Tradičně Vás začátkem měsíce června zveme na akci Roudnický košt. Na roudnickém zámku se představí čeští malovinaři a vinaři výhradně z roudnické, litoměřické a mělnické oblasti.

Informace

9. června na zámku oživujeme prastarou tradici vinařství v Čechách. Ušlechtilé víno v Čechách se pěstuje již od 12. století. Obchod s vínem byl pro feudály i církev velmi výnosný. V Roudnici nad Labem se můžeme pochlubit více jak 400letou tradicí výroby vína.

Na roudnickém zámku na Vás již pošesté čekají ochutnávky vín. V rámci vstupného si každý návštěvník domů odnese degustační skleničku a katalog všech vystavovatelů. Každý návštěvník bude mít jedinečnou možnost ochutnat výrobky českých vinařů, se kterými se přímo seznámí. Jednotlivé druhy vín na ochutnání si člověk vybere libovolně sám formou zakoupení žetonů. Návštěvníci budou hlasovat o nejlepšího vinaře Koštu, který bude vyhlášen v 17 hodin.

K dispozici bude dětský koutek s dozorem, kavárna a občerstvení. Na nádvoří zámku, kam bude vstup zdarma, bude probíhat doprovodný hudební program a prodejní prezentace regionálních výrobců.

Veškeré informace a aktuální program naleznete na www.roudnicky-kost.cz

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice