Zájem o České středohoří potvrdilo stovky návštěvníků Holiday World 2018

Zájem o České středohoří potvrdilo stovky návštěvníků Holiday World 2018

Na 27. ročníku populárního veletrhu cestovního ruchu Holiday World se společně s více než šesti stovkami vystavovatelů ze 46 zemí světa představila i Destinační agentura České středohoří. Na stánku Ústeckého kraje nabídla společně s dalšími třemi destinacemi novinky pro letošní turistickou sezónu.

Informace

Slavnostní zahájení veletrhu proběhlo ve čtvrtek 15. února za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a neslo se v duchu stoletého výročí založení Československa. Odpoledne prvního dne pak patřilo křtu čerstvého vydání Cykloprůvodce Labskou stezkou, který mapuje stezku od pramene Labe až do německého Cuxhavenu.

Destinační agentura České středohoří představila na veletrhu nové materiály jako mapu pro turisty a cyklisty s tipy na výlety v Českém středohoří, novou turistickou mapu Podřipska, tištěný přehled ubytovacích kapacit nebo přehled významných akcí v destinaci od jara do konce roku 2018.

První velkou akcí, kterou Destinační agentura České středohoří letos pořádá je Jarní odemykání Labské stezky. Letošní ročník proběhne v Děčíně společně se zahájením místní turistické sezóny 24. března na Smetanově nábřeží. Největším letním produktem pak bude Okruh církevní památky, který agentura ve spolupráci s městem a Biskupstvím litoměřickým pořádá již po třetí.

Součástí veletržní prezentace byla i ochutnávka českých vín od místních vinařů z Litoměřic, Roudnice nad Labem, Velkých Žernosek, Lovosic nebo Žalhostic. Ochutnávka sloužila i jako pozvánka na vybrané vinařské akce, které Destinační agentura České středohoří letos spolupořádá.

„První veřejnou akcí, kde budou moci lidé ochutnat pouze česká vína, je již šestý ročník Roudnického koštu, který proběhne na zámku v Roudnici nad Labem druhou sobotu v červnu“, prozradila zástupkyně z agentury „Další dvě příjemné vinařské akce jsou Putování za víny Brány Čech na konci června nebo Otevřené sklepy první sobotu v září“, doplnil ředitel Luděk Jirman.

O destinaci Českého středohoří byl na veletrhu velký zájem a u stánku se to po celé čtyři dny jen hemžilo. Návštěvníci se informovali na přírodní turistické zajímavosti, na možnosti cyklovýletů nebo výlety lodí po Labi. Největšího zájmu se pak těšila Labská stezka, která je top evropskou dálkovou cyklotrasou a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Nových, čerstvě pokřtěných cykloprůvodců, se na místě i s turistickými mapami rozdalo stovky kusů.

Všechny turistické materiály budou k dispozici na infocentrech i vybraných místech v destinaci během března.

Podrobnější informace o pořádaných akcích najdete na www.ceskestredohori.info .

Fotogalerie

Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice