Cyklobus Ltm.jpg

Cyklobus i pro pěší do Českého středohoří vyjel na svou 11. sezónu!

Oblíbená turistická autobusová linka pro cyklisty v Českém středohoří zahajuje provoz první květnovou sobotu 2021.

Turistická autobusová linka pro cyklisty v Českém středohoří zahajuje provoz  - v sobotu 1. května 2021.

Spoj je určen především pro cyklisty, ale využít ho mohou i turisté bez kol. Kapacita je 19 kol a své místo si můžete rezervovat na rezervace.ceskestredohori.info

TRASA: Cyklobus vyjíždí z Roudnice nad Labem, Litoměřic a z Lovosic a to každou sobotu a neděli od 1. května do 5. září. Cyklobus vyráží na dvě trasy a cílovými místy jsou Mukařov u Lovečkovic a Bílý Újezd u Velemína. 

Jízdní řád a další bližší info k cyklobusu najdete zde.

 

TIPY NA CYKLOVÝLETY S CYKLOBUSEM:

A - Trasa Mukařov

Na Víťovu rozhlednu a Bukovou horu

Odjezd  z Roudnice nad Labem - 8:00/10:00 nebo Litoměřic - 8:30/10:30 směr Mukařov. Odtud se vydejte za výhledem na Víťovou rozhlednu a dále neznačenou trasou po vršku na Bukovou horu. Z ní vás čeká nádherný a dlouhý sjezd po červené do Těchlovic a zpět se vrátíte pohodlně po Labské stezce (do Litoměřic - 50 km).

Výlet je vhodný i pro pěší😊. Kombinujte se zelenými autobusy.

Do Ploskovic na zámek

Z Mukařova můžete vyrazit dvěma směry do Třebušína - přes Levínské Petrovice, Lovečkovice a Horní Týnec nebo přes Náčkovice, Dolní Šebířov, Haslice a Řepčice. V Třebušíně se napojíte na cyklotrasu 3066, která vás dvede až do Ploskovic (15 - 18 km). Do Litoměřic je to dalších 6 km a do Roudnice nad Labem po Labské stezce ještě 20.

B - Trasa Velemín - z této strany jsou výlety ideální v kombinaci s přívozy!

Do Třebenic za granáty a čokoládou nebo až do Roudnice nad Labem

Z Velemína se dejte směr Chotiměř. Kopírujte zelenou turistickou značku. U Černodolského mlýna se napojíte na značenou cyklotrasu č. 25, která vás povede přes Oparno, Boreč,  na rozcestí pod Košťálov a dále do Sutomi, přes Vlastislav, Teplou až do Třebenic. Cestou si můžete udělat zastávku a navštívit zříceninu hradu Košťálov nebo hradu Skalka. Do Lovosic je to cca 30 km.

Z Lovosic můžete pokračovat přes Lukavec a Nové Kopisty do Terezína, kde se napojíte na levý břeh Labské stezky, která vás dovede až do Roudnice. V Nučničkách se můžete přívozem vrátit zpět na pravý břeh Labské stezky - 60 km.  

Za výhledy na Portu Bohemicu

Odjezd z Roudnice nad Labem - 12:00, z Litoměřic - 12:30 nebo z Lovosic - 12:40 směr Velemín, Bílý Újezd. Odtud jeďte přes obec Kletečná do Dubiček k vyhlídce od kostelíka U sv. Barbory. V Dubicích se napojte na cyklotrasu 3092. která vás dovede k rozcestí u vyhlídky Skalky. Odtud pokračujte až k odbočce trasy 3090, která vás dovede do Dolních Zálezel. Zde využijte v letních měsísích přívoz do Církvic a po Labské stezce domů (celkem 25 - 40 km podle toho, kam se vracíte).

Pokud si chcete výlet prodloužit, můžete dojet až k výletnímu zámečku Větruše, sjet k řece a přes most se opět vrátit po Labské stezce (do Litoměřic 48 km, do Roudnice nad Labem 66 km). 

TURISTÉ se naopak mohou vydat z Velemína směr Hora Milešovka a zpět a vrátit se z Chotiměře vlakem nebo rovnou přes Chotiměř pokračovat do Oparenského údolí až do Malých Žernosek.

Využijte možnosti a nechte se vyvézt do vyšších poloh destinace České středohoří.

Podrobnosti o konání

Datum: 28.4.2021

Kategorie

Doprava