Biskupský pivovar U sv. Štěpána

Litoměřice - Hostel a Biskupský pivovar U sv. Štěpána

Biskupský pivovar a hostel U sv. Štěpána (minipivovar s restaurací a hostel) se nachází v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích. Tato budova byla postavena již v roce 1858, jako původní sídlo Institutu pro hluchoněmé. V roce 1925 získal objekt podobu, kterou si pak uchoval řadu desetiletí.

Informace

Po druhé světové válce sloužila budova kněžskému semináři litoměřické diecéze, který se nakonec přesunul Olomouce. Od roku 2002 je budova využívána jako diecézní dům a sídlo pastoračního centra a centra pro mládež. Od roku 2010 budovu a její ubytovací kapacity začala užívat také společnost In Principio s.r.o, která zde úspěšně provozuje ubytovací služby hostelového typu pod názvem Hostel u sv. Štěpána. V hostelu je kapacita až 160 lůžek na pokojích několika kategorií od apartmánů až po jednoduše zařízené pokoje. V areálu diecézního domu je nově renovovaná kaple Nejsvětějšího srdce Páně a mariánská kaple.

V roce 2015 je ve spolupráci s Biskupstvím Litoměřickým v diecézním domě vybudován minipivovar a restaurace, které se provozují pod názvem Biskupský pivovar.

Toto dílo si klade za cíl navázat na tradici pivovarnictví v církevních domech, která sahá již do desátého století po Kristu, kdy se datuje první písemná zpráva o klášterním pivovaru v Čechách. Restaurace v Biskupském pivovaru nabízí svou pohostinnost také klientům Hostelu u sv. Štěpána, kteří rovněž mohou využít i nabídek snídaní a dalších možností stravování.

Kvalitou nabízených produktů i jejich prezentací – například čepování a konzumace piva samovýčepy – dosahuje podnik výjimečné úrovně pohostinství.

Fotogalerie

MAPA - Litoměřice - Hostel a Biskupský pivovar U sv....
Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.