Okruh církevní památky v Litoměřicích

Okruh církevní památky v Litoměřicích

V letní sezóně mají návštěvníci královského města Litoměřice opět jedinečnou možnost navštívit vybrané církevní a turistické památky a vyhlídky. Turistický produkt „OKRUH CÍRKEVNÍ PAMÁTKY“ přiblíží bohatou historii nejen barokních památek města a NAVÍC NABÍDNE ZDARMA ODMĚNU v podobě místní kávy nebo piva.

DélkaDélka: 1,5 km

Informace

OKRUH AKTUÁLNĚ ZAHRNUJE OSM PAMÁTEK. Nově je zařazena věž u katedrály sv. Štěpána a Severočeská galerie výtvarného umění se stálou barokní expozicí.

Okruh je i v letošním roce VHODNÝ PRO DĚTI. Ty si okruh mohou projít zábavnou formou s pracovními listy vytvořenými přímo pro ně.

Celý okruh zahrnuje osm zastávek: katedrálu sv. Štěpána, věž u katedrály, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, oblíbenou vyhlídku Kalich Kalich na Mírovém náměstí, blízké Diecézní muzeum a sousední Severočeskou galerii výtvarného umění . Na jednotlivých zastaveních vás dle zájmu provedou průvodci, převážně studenti historie a umění Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Dozvíte se tak řadu zajímavých informací o Litoměřicích a historii jednotlivých památek.

VSTUPENKY A ODMĚNA

Výchozími body okruhu jsou Informační centrum v domě s vyhlídkou Kalich, nedaleký Kostel Všech svatých nebo katedrála sv. Štěpána. Zde si lze zakoupit vstupenku pro celý okruh. Na těchto místech jsou také k dispozici průvodci, kteří dle aktuální poptávky návštěvníků zajišťují odborný výklad v jednotlivých zastávkách.

Voucher v hodnotě 150,- Kč (snížené vstupné za 115,- Kč a dětské 75,- Kč) nabídne vstup do osmi památek! Po absolvování alespoň poloviny okruhu a získání 3 razítek je možné navíc čerpat zaslouženou odměnu v podobě nápoje ZDARMA (pivo či limo) v Biskupském pivovaru u sv. Štěpána v Komenského ulici, nebo si zvolit kávu vlastního výběru v hodnotě 50 Kč ve Fér Kafe v parku Václava Havla.

→ Leták Okruh církevní památky

→ Hravý průvodce Litoměřicemi

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Videa

Fotografie

MAPA - Okruh církevní památky v Litoměřicích
Tento webový portál byl vytvořen za přispění státního rozpočtu České republiky.