Ploučnice úvodka.jpg

Cyklostezka Ploučnice

Cyklostezka Ploučnice je jednou ze čtyř páteřních cyklistických tras v Ústeckém kraji.

Cyklostezka Ploučnice je dle cykloturistického značení KČT značená jako cyklotrasa číslo 15. Tato trasa podél Ploučnice má nadregionální charakter a spojuje Ústecký a Liberecký kraj. Na území Ústeckého kraje začíná stezka v Děčíně na spojnici s Labskou stezkou, prochází údolím řeky Ploučnice směrem na Benešov nad Ploučnicí, Františkov nad Ploučnicí a Starý Šachov, kde přechází do Libereckého kraje. V Ústeckém kraji je z většiny trasa vedena v režimu cyklostezky. Jsou ale i úseky, které jsou vedeny po silnici v souběhu s automobilovou dopravou.

Cyklotrasa v úseku Děčín - Benešov nad Ploučnicí nevykazuje výrazné teréní převýšení. Z Benešova nad Ploučnicí stoupá poměrně strmě pod vrch Ostrý (vrchol 300 m n. m.) tj. cca 180 výškových metrů. Dále klesá směrem k řece a v trase do Starého Šachova kopíruje mírně zvlněný terén.

Turistické atraktivity na trase v Ústeckém kraji

Cyklostezka Ploučnice má v Ústeckém kraji asi 20 km i tak, ale nabízí řadu zajímavých turistických cílů a služeb. Patří mezi ně:

Fotky k turistickým atraktivitám najdete ve fotogalerii níže. Pro bližší informace klikně v seznamu atraktivit na jejich název.

Další informace k samotné cyklostezce i atraktivitám na trase přidáváme průběžně na našich sociálních sítích. Sledujte náš Facebook - Cyklostezka PloučniceInstagram Cyklostezka Ploučnice.

Cyklostezka Ploučnice v Libereckém kraji

Cyklotrasa 15 je od srpna 2023 úplně propojená a souvislá i na území Libereckého kraje. Trasa vede od Žandova do Volfartic a dále po Cyklostezce Varhany do České Lípy. Další část cyklotrasy pak cyklisty provede do Mimoně a poté moc pěknou přírodou až k pramenu Ploučnice a i dále až na Pláně pod Ještědem.  

V Libereckém kraji je stezka podél Ploučnice označována jako Zelená cyklomagistrála Ploučnice. Další informace k trase v Libereckém kraji.

Kontakt

Adresa
Destinace České středohoří

Telefonní kontakt
+420 412 871 145

Webová stránka
www.cyklostezkaploucnice.cz

Facebook

Kategorie

Cyklotrasy a cyklovýlety