IMG_9188.jpg

Cyklotrasy u jezera Milada

Jezero Milada nabízí řadu tras a okruhů pro cyklisty.

Kolem jezera Milada u Ústí nad Labem je vyznačeno několik okruhů. Sice se nejedná o klasické značené cyklotrasy, ale i tak jsou často využívány k cyklovýletům všech věkových skupin.

Lokalita nabízí trasy s různými povrchy: jsou zde asfaltované trasy, trasy se šotolinou i nezpevněným povrchem. Vybrané trasy jsou vhodné o pro rodiny s malými dětmi. Nejdelší trasa zvaná Otovická má více než 10 km. 

Detailní popis i mapku tras najdete na webu jezera Milada.

Dále je možné využít přihlehlých klasických cyklotras a svůj cyklovýlet si ještě prodloužit, např. přes Chabařovice do Chlumce a Krupky po CT 3009 nebo po stejné trasa ve druhém směru přes Roudníky a Habří a dále po dalších cyklotrasách do Stadic.

Jezero Milada_PKU (2).jpg

Jezero Milada – Chabařovice

Jezero bylo vytvořené v těžební jámě bývalého hnědouhelného dolu. Nachází se nedaleko Ústí nad Labem. Napouštět se začalo v roce 2001 z nedaleké nádrže Kateřina a jeho napouštění trvalo až do roku 2010.

Milada patří k největším jezerům v České republice a jeho rozloha činí 252 ha. Voda v jezeře je velmi čistá a průhlednost dosahuje až jedenácti metrů (průměrně asi 6 metrů), díky tomu se zde uchytily různé druhy ryb. V okolí jezera najdeme spoustu zajímavých a chráněných živočichů a rostlin.

Jezero slouží především k rekreačním a sportovním účelům

  • běh
  • turistika
  • plavání a vodní sporty jako paddleboard, kanoistika
  • jízda na kolech či inline bruslích – okruh pro Integrovaný záchranný systém s asfaltovým povrchem

V roce 2006 zde byla zprovozněna cyklostezka č. 3009, která vede územím vnější výsypky lomu, s napojením na Habří a Řehlovice. V letních měsících je možné provozovat i několik vodních sportů

Služby

V letní sezóně najdete u jezera Milada najdete několik stánků s občerstvením a půjčovny sportovních potřeb (šlapadla, paddleboardy a další).

Kontakt

Adresa
Jezero Milada - dobrovolný svazek obcí
Velká Hradební 8
401 00 Ústí nad Labem

Telefonní kontakt
+420 475 271 697

E-mail
barbora.dzuganova@mag-ul.cz

Webová stránka
www.jezeromilada.cz

Facebook

Kategorie

Koupaliště a aquaparky Sportoviště

Fotogalerie