IMG_3504.JPG

Cyklovýlet podél dvou řek

Cyklovýlet podél dvou řek vede nejdříve podél Ploučnice a poté podél Labe. Výlet je dlouhý cca 80 km a je plánován jako celodenní. Výlet je možné zrealizovat v období, kdy jezdí cyklobus a je vhodný spíše pro zdatnější cyklisty.

Využijte cyklobus dopravy Ústeckého kraje, konkrétně linku 623, která jezdí na trase - Bohušovice nad Ohří – Litoměřice – Třebušín – Lovečkovice - Verneřice – přeprava kol o víkendy a státní svátky – kapacita 20 kol.

Využijete speciální autobusovou linku a nechte se vyvézt do vyšších poloh na pravém břehu Labe, do obce Mukařov v nadmořské výšce téměř 600 metrů. Do cyklobusu nastupte ve městě Litoměřice a vystupte v Mukařově. Odtud vás čeká asi 11 km po nově vyznačených cyklotrasách. Nejprve se do Verneřic držte nové cyklotrasy č. 3124 a z Verneřic pak dále pokračujte po další nové cyklotrase č. 3125. Ta vás dovede třeba do Merboltic, které jsou vesnickou památkovou zónou a je zde možné spatřit krásné roubené chalupy nebo středověkou zvonici. Většina tohoto úseku je z kopce, tak si užijete sjezd a po pár minutách jste u Ploučnice. Ve Starém Šachově přejeďte most a napojte se na cyklotrasu č. 15 - Cyklostezka Ploučnice. Ta vede přes Františkov do Benešova nad Ploučnicí, kde můžete navštívit státní zámek Benešov nad Ploučnicí, který je označován jako perla saské renesance.

Z Benešova jeďte dále podél řeky až do Děčína. Z Děčíná už se držte značení Labské stezky a přes Velké Březno, Ústí nad Labem a Velké Žernoseky se vraťte zpět do Litoměřic. Našlapáno budete mít asi 80 km :) Pokud pojedete na elektrokole, tak můžete na trase výletu využít několika nabíječek, které vznikly z projektu Nabíjíme elektrokola.

Trasa

Litoměřice - Mukařov (cyklobusem) - Verneřice - Merboltice - Starý Šachov - Benešov nad Ploučnicí - Děčín - Ústí nad Labem - Litoměřice

Délka výletu

80 km; Stoupání: 235 m, Klesání: 666 m

Přesná trasa na mapy.cz ZDE.

Část tohoto výletu jsem natočili jako tip na výlet s pořadem cyklotoulky. Najdete ho jako druhou stopu v seznamu videií.

Realizaci nových cyklotras podpořil Ústecký kraj.

Kategorie

Cyklotrasy a cyklovýlety