expozice_dul_richard.jpg

Expozice Důl Richard v proměnách času a katakomby – Litoměřice

Novou expozici ve zhruba 80 m dlouhé podzemní chodbě vinoucí se pod budovou radnice otevřelo Centrum cestovního ruchu Litoměřice.

Poté, co vstoupíte do podzemí vchodem v Jarošově ulici, vydáte se po stopách historie dolu Richard, který se nachází na nedalekém vrchu Bídnice a není veřejnosti přístupný. Vzhledem k tomu, že nejprve se v dolu těžil vápenec, poté v něm nacisté vybudovali továrnu a nyní slouží jako úložiště radioaktivního odpadu, je i expozice rozdělena do tří částí. Každá z nich připomíná jedno období.

Vstupenky zakoupíte v informačním centru v podloubí radnice na Mírovém náměstí. Stálou expozici  Památníku Terezín věnovanou okupační historii dolu Richard s názvem "Koncentrační tábor Litoměřice 1944-1945" je možné zhlédnout v nedaleké Malé pevnosti. Dalším zajímavým místem v litoměřickém podzemí jsou katakomby.

Katakomby a historické podzemí královského města Litoměřice

Litoměřické katakomby patří k nejrozsáhlejším v Čechách a návštěvníkům nabízí pozoruhodný zážitek. Pro veřejnost je zpřístupněno 366 m dlouhá část chodeb, která je zároveň lapidáriem Oblastního vlastivědného muzea. Chodby dosahují délky až 3 km a některé sklepy mají dokonce 3 patra. Dříve chodby spojovaly kostely a kláštery v Litoměřicích. Více informací ke katakombám.

Kontakt

Adresa
Litoměřice - Informační centrum
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice

Webová stránka
www.litomerice.cz

Facebook

Kategorie

Muzea a galerie

Fotogalerie