magnety.jpg

Keramické upomínkové magnety – Režný Újezd

Ručně vyráběné originální keramické magnety z bílé hlíny.

Co je keramický magnet?

Keramické magnetky z bílé hlíny mají jednotný tvar - nejčastěji oválný, popřípadě hranatý. Rozměry magnetu jsou cca 67x43 mm, tlušťka se pohybuje okolo 4 mm. Na přední straně je umístěn plasticky provedený motiv dle přání zájazníka. Každý motiv je originál a nejčastěji se jedná o motiv památek - hrady, zámky, rozhledny, hory či jiná zajímavá turistická místa a to včetně nadpisu, popřípadě i dalšího textu.

Postup zpracování

Motivy se připravují na základě fotografie, obrázku či jiné předlohy, která je ručně přenesena na hlínu (yškrábána) a vytvoří se raznice. Každý magnet je ručně vykrojen, vypálen a následně zatřen tmavě hnědou bezolovnatou glazurou.

Na zadní straně je keramika opatřena magnetickou fólií o tloušťce 1,4 mm s odtahovou magnetickou silou 660 g. Pálení probíhá standartně při 800°C na první výpal, na druhý pak s glazurou při 1100°C.

Díky zprůsobu zpracování - stírání kontaktních glazovaných ploch a efektivní systém skládání do výšky, je možné na jeden výpal umístit do pece velké množství kusů, čímž se minimalizuje spotřeba energie. Magnety jsou baleny do opakovaně využitých krabic a výplnkových materiálů.

Kontakt

Adresa
Mgr. Monika Látová
Režný Újezd 16
410 02 Lovosice

Telefonní kontakt
+420 723 627 100 (Mgr. Monika Látová)

E-mail
keramagnet@centrum.cz

Webová stránka
keramiky.webnode.cz

Kategorie

Regionální značka - ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ Regionální produkt

Fotogalerie