IMG_3114.JPG

Okruh na kole podél Labe - Roudnice nad Labem - Štětí

Vyzkoušejte nově vzniklou část alternativní trasy Labské stezky 2A, která vás z Roudnice nad Labem dovede po pravém břehu do Štětí. Navštivte krásnou vyhlídku Labská terasa nebo navštivte Olympijské centrum vodních sportů Labe aréna v Račicích. Výlet je sice kratší, ale vzhledem k místy horšímu terénu je vhodný spíše pro horská či trekingová kola.

Výlet začíná v Roudnici nad Labem, kde můžete před cestou načerpat mnoho cenných informací v Informačním a dopravní centru Podřipska. Z Roudnice se dejte přes most a pokračujte směr Vědomice na rozcestí se držte nové cyklotrasy č. 2A. Ta vás zavede po vedlejší silnici do Kyškovic, kde projedete kolem hezké chmelnice. Pěknou cestou podél Labe pokračujte až do Brzánek. Přímo nad vámi bude zajímavý vrch Sovice. Ten je významných archeologickým nalezištěm. Místní hradiště zde pravděpodobně stálo již v 9. století. Pokračujte dále až pod Labskou terasu. Tam se s kolem určitě vydejte ikdyž bude potřeba kolo tlačit. Výhled z terasy za to stojí. Až se pokocháte, tak se vraťte dolů na cyklotrasu č. 2A. Nyní trasa vede po horším povrchu. Od zdymadla už je povrch zase o něco lepší. To už jste skoro ve Štětí, kde znovu překonejte Labe a napojte se na hlavní trasu Labské stezky. Ta vás dovede zpět do Roudnice nad Labem. Cestou je ještě můžete zastavit v Račicích v Labe aréně. V Roudnici pak může své bicykly uschovat v informačním centru a vydat se na prohlídku místního zámku.

Trasa

Roudnice nad Labem – Kyškovice – Brzánky – Štětí – Hněvice – Račice – Dobříň – Roudnice nad Labem

Délka výletu

24 km; Stoupání: 76 m, Klesání: 76 m

Přesná trasa na mapách zde.

Realizaci nových cyklotras podpořil Ústecký kraj.

roudnicenl8501.jpg

Roudnice nad Labem

Město Roudnice nad Labem se rozprostírá na levém břehu řeky Labe v úrodné Polabské nížině a má přibližně 13 000 obyvatel.

Historie města je velmi bohatá. Jedná se o jedno z nejstarších českých měst. První zmínky pocházejí z druhé poloviny 12. století. O rozkvět města se v první polovině 14. století zasloužil biskup Jan IV. z Dražic založením kláštera pro nový řád augustiniánů kanovníků. V roce 1603 se roudnického panství ujímá rod Lobkowiczů. Od konce 19. století se Roudnice nad Labem proměňuje v moderní město, které bylo vždy významným kulturním, společenským a hospodářským centrem Podřipska. Poloha v rovinatém terénu u řeky Labe umožnila vznik sportovních spolků rozvíjejících svou činnost dodnes.

Mezi významné turistické památky ve městě patří

Město je také výchozím místem pro cestu k bájné hoře Říp.

Bližší informace o možnostech turistiky a zajímavých akcích v Roudnici nad Labem i v okolí najdete na www.vyletnarip.cz.

Kontakt

Adresa
Informační a dopravní centrum Podřipska
Arnoštova 88
413 01 Roudnice nad Labem

Telefonní kontakt
+420 412 871 501

E-mail
infocentrum@vyletnarip.cz

Webová stránka
www.vyletnarip.cz

Facebook

Kategorie

Města a obce

Fotogalerie