Ploskovice.jpg

Zámek Ploskovice

Klenotem mezi zámky severních Čech jsou Ploskovice poblíž Litoměřic. Zámek v Ploskovicích byl postaven v letech 1720-1730.

Historie

Nechala jej vybudovat Anna Marie Františka Toskánská, manželka posledního potomka slavného italského rodu Medici. O přestavbu ploskovické letní rezidence ve stylu vrcholného baroka se zasadil Kilián Ignác Dientzenhofer.

Na začátku 19. století se zámek stal majetkem Habsburků, jako letní sídlo jej využíval hlavně císař Ferdinand V. Dobrotivý, a poté i František Josef I. Po vzniku Československa zde bylo zřízeno letní sídlo Ministerstva zahraničí. Jezdil sem hlavně Edvard Beneš se svojí manželkou. Prohlídku ploskovického zámku s procházkou po zahradě s umělou barokní jeskyní a kašnou doporučujeme každému návštěvníkovi oblasti České středohoří.

Prohlídky

Zámek nabízí základní okruh - Zámecké interiréry (11 místností), prohlídku zámeckých grott a pro nejmenší návštěvníky je na zámku prohlídková výstava plyšových medvídků - Medvědi na zámku. Výstavu připravila rodina pana Greblera, převážně ze své sbírky. Výstava je inspirována muzeem medvědů v dánském Skagenu.

Kavárna

Součástí zámku je zámecká kavárna Café Páv s lahodnými zákusky a kávou.

Další informace o zámku Ploskovice v sekci: Zlatá stezka zemí hradů

Kontakt

Adresa
Zámek Ploskovice
Ploskovice 1
Ploskovice

Telefonní kontakt
+420 416 749 092

E-mail
ploskovice@npu.cz

Webová stránka
www.zamek-ploskovice.cz

Facebook

Kategorie

Zámky

Fotogalerie