Labská stezka - Kamýk (15).JPG

Cyklovýlet do kopců Českého středohoří – cyklotrasa č. 3057

Poznejte na kole krásnou krajinu Českého středohoří na pravém břehu Labe mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem. Výlet je celkem náročný a měří 42 km. Odměnou Vám bude projížďka po hezkých lesních cestách a třeba i krásný výhled z rozhledny Varhošť.

Pro milovníky výšlapů a cyklovýletů po lesních stezkách je v Českém středohoří k dispozici několik vedlejších cyklotras. A po jedné z nich vede i tento tip na výlet. Z Litoměřic nejprve dojeďte po Labské stezce do Libochovan, kde se napojte na cyklotrasu č. 3057. Ta stoupá od Labe do kopců Českého středohoří až do výšky přes 560 metrů nad mořem. Během stoupání se cestou můžete zastavit na Kalvárii s krásnou vyhlídkou Tři Kříže, v obci Kamýk se zříceninou hradu, na Plešivci s ledovými jámami a suťovou strání nebo na rozhledně Varhošť. Ze sedla pod Varhoštěm vede trasa přes Ovčárnu a pak už sjíždí dolů do Ploskovic, kde je možné si prohlédnout zámek s krásnou zahradou a taky se občerstvit v místní kavárně Café Páv. Z Ploskovic do Litoměřic Vás pak dovede cyklotrasa č. 3066. Pokud Vás kopce Českého středohoří unavily na tolik, že už se domů trmácet nechcete, tak se v ubytujte v Litoměřicích třeba v Grandhotelu SALVA, v Penzionu Dubina nebo v hostelu U sv. Štěpána.

Délka výletu

48 km; Stoupání: 600 m, Klesání: 600 m

Trasa

Litoměřice – Libochovany – Kamýk – Hlinná – Babiny I – Ovčárna – Staňkovice – Myštice – Ploskovice – Žitenice – Litoměřice

Trasa na mapy.cz.

Tento cyklovýlet jsme projeli a natočili s oblíbeným pořadem CYKLOTOULKY - celý díl si můžete pustit.

labska-stezka-uvodka-4.jpg

Labská stezka

Labská stezka nabízí cykloturistům i turistům v oblasti Podřipska, Českého středohoří a Českosaského Švýcarska zážitky a aktivní vyžití.

Labská stezka je páteřní dálková cyklotrasa, která je označovaná jako cyklotrasa č. 2 a EuroVelo 7. V rámci cestování má opravdu co nabídnout. Ať už máme na mysli přírodní krásy, historické památky nebo sportovní a kulturní vyžití. Plánovat si zde můžeme jednodenní i vícedenní výlety s možností ubytování či využít různých kombinací dopravy. Labská stezka měří celkem 1300 km. V Ústeckém kraji má pak 96 km a cyklotrasa zde začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem a Děčín. Z Dolního Žlebu pak pokračuje dále do Německa.

Další informace o Labské stezce naleznete v samostatné sekci.

Aktuality, tipy na výlety a další zajímavosti najdete také na Facebooku Labské stezky nebo na Instagramu Labské stezky.

Kontakt

Adresa
Destinační agentura České středohoří, o.p.s.
Komenského 748/4
Litoměřice

Telefonní kontakt
+420 412 871 145

E-mail
info@stredohori.cz

Webová stránka
www.stredohori.cz

Facebook

Kategorie

Cyklotrasy a cyklovýlety