IMG-4931-Original.jpg

Cyklovýlet z Ústí nad Labem za Bránou Čech

Vydejte se z Ústí nad Labem objevovat krásné výhledy na krajinu Českého středohoří a údolí Porta Bohemica. Výlet je dlouhý 48 km a vede nejdříve po vedlejších cyklotrasách, kde si vyšlápnete i pár kopců. Cestu zpět si pak užijete na rovince po Labské stezce. Výlet zvládne každý aspoň středně fyzicky zdatný cyklista.

Vydejte se z Ústí nad Labem objevovat krásné výhledy na Portu Bohemicu, zvanou též Brána Čech. Nejprve v Ústí nad Labem vyšlápněte k Větruši a poté pokračujte po cyklotrase č. 3090 a následně č. 3092 a č. 3091. Cestou se zastavte na některé z krásných vyhlídek, jako jsou Skály, Skalky nebo rozhledna Radejčín. Pokračujte dále již mimo značení cyklotras do obce Kletečná a dále do Chotiměře. Poté je to již jen kousek do malebného Oparenské údolí. Zde se zastavte na oběd či občerstvení v restauraci Černodolský mlýn a poté pokračujte po cyklotrase č. 25 k Labi. Cestou se ještě můžete zastavit ve vinařství sv. Tomáše v Malých Žernosekách. Z Malých Žernosek se díky přívozu dostanete na Labskou stezku u obce Velké Žernoseky. Pak už pohodlně po rovince skrz Portu Bohemicu zpět do Ústí nad Labem. Tam můžete svůj výlet zakončit v Pivovaru Na Rychtě, kde Vám jistě zachutná jejich Mazel. Pivo, které patří mezi certifikované produkty regionální značky České středohoří. V pivovaru Na Rychtě je i hotel, tak si svůj pobyt můžete prodloužit i přes noc.

Délka výletu

48 km; Stoupání: 600 m, Klesání: 600 m

Trasa

Ústí nad Labem – Podlešín – Stebno – Dubice – Radejčín – Kletečná – Hrušovka – Chotiměř – Oparenské údolí – Malé Žernoseky – Velké Žernoseky (přívozem) – Ústí nad Labem

Přesná trasa na mapy.cz.

K absolvování výletu je nutné využít přívozu v Malých Žernosekách (případně si zajet na přívoz do Lovosic), proto je výlet možné uskutečnit jen v období kdy funguje alespoň jeden z těchto přívozů - info k přívozům najdete u jednotlivých zastavek níže.

Tento cyklovýlet jsme projeli a natočili s oblíbeným pořadem CYKLOTOULKY - celý díl si můžete pustit.

Západ ze skalek (od MmÚL).jpg

Vyhlídky v okolí Dubic

V blízkosti obce Dubice se nachází několik zajímavých vyhlídkových míst.

Mezi tato místa patří vyhlídky jako jsou Skály, Skalky, Mlynářův kámen, Doerellova vyhlídka, Josefínka nebo vyhlídka od Dubického kostelíku. Většina těchto míst nabízí výhled na údolí řeky Labe a krajinu Českého středohoří.

Kontakt

Adresa
Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1
Ústí nad Labem

Webová stránka
www.usti-nad-labem.cz

Facebook

Kategorie

Rozhledny a vyhlídky