Labská stezka - Litoměřice - Terezín - Roudnice - výlet Zahradou Čech (5).jpg

Cyklovýlet Zahradou Čech

Poznejte Zahradu Čech na kole. Výlet je dlouhý lehce přes 40 km a trasa vede prakticky celý výlet po rovince. Výchozím místem může být město Litoměřice, ale trasa se dá absolvovat také z Roudnice nad Labem. Po většinu cesty vede trasa výletu po cyklostezce. Místy jsou pak využity i vedlejší silnice.

Poznejte zajímavá místa Zahrady Čech a Podřipska na kole. Vydejte se na výlet po Labské stezce z Litoměřic do Roudnice nad Labem. V Roudnici je možné navštívit např. Lobkowiczký zámek nebo věž Hlásku. Kolo zatím můžete uschovat v Informačním a dopravním centru Podřipska, kde Vás i informují o tom kam vyrazit. Občerstvit se můžete v Zámecké restauraci na Karlovo náměstí nebo můžete zajít do Cukrárny a Kavárny Dortletka a ochutnat místní specialitu – Dortletku, která je certifikována jako regionální produkt Českého středohoří.

Cestou zpět do Litoměřic pak můžete využít alternativní trasy Labské stezky 2A po levém břehu řeky a navštívit cestou pevnostní město Terezín, kde je zajímavé muzeum pevnosti, které nabízí i prohlídky podzemních chodeb. V samotném městě Litoměřice pak můžete svá kola zaparkovat v Cyklověži u autobusového nádraží a vyrazit třeba na vyhlídku Kalich nebo na Dómské náměstí s katedrálou sv. Štěpána. Nezapomeňte pak navštívit Biskupský pivovar U Sv. Štěpána a ochutnat výborné místní pivo, které také patří mezi regionální produkty Českého středohoří. Pokud se Vám v Zahradě Čech zalíbilo nebo jste v pivovaru poseděli o něco déle, tak můžete využít služeb Hostelu U Sv. Štěpána, který se nachází ve stejné budově jako pivovar a nabízí cenově velmi přívětivé ubytování.

Délka výletu

42 km; Stoupání: 100 m, Klesání: 100 m

Trasa

Litoměřice – Nučnice - Lounky – Roudnice nad Labem – Libotenice – Terezín – Litoměřice

Trasa na mapy.cz.

Tento cyklovýlet jsme projeli a natočili s oblíbeným pořadem CYKLOTOULKY - celý díl si můžete pustit.

labska-stezka-uvodka-4.jpg

Labská stezka

Labská stezka nabízí cykloturistům i turistům v oblasti Podřipska, Českého středohoří a Českosaského Švýcarska zážitky a aktivní vyžití.

Labská stezka je páteřní dálková cyklotrasa, která je označovaná jako cyklotrasa č. 2 a EuroVelo 7. V rámci cestování má opravdu co nabídnout. Ať už máme na mysli přírodní krásy, historické památky nebo sportovní a kulturní vyžití. Plánovat si zde můžeme jednodenní i vícedenní výlety s možností ubytování či využít různých kombinací dopravy. Labská stezka měří celkem 1300 km. V Ústeckém kraji má pak 96 km a cyklotrasa zde začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem a Děčín. Z Dolního Žlebu pak pokračuje dále do Německa.

Další informace o Labské stezce naleznete v samostatné sekci.

Aktuality, tipy na výlety a další zajímavosti najdete také na Facebooku Labské stezky nebo na Instagramu Labské stezky.

Kontakt

Adresa
Destinační agentura České středohoří, o.p.s.
Komenského 748/4
Litoměřice

Telefonní kontakt
+420 412 871 145

E-mail
info@stredohori.cz

Webová stránka
www.stredohori.cz

Facebook

Kategorie

Cyklotrasy a cyklovýlety