Oltařík (17).jpg

Trasa po hradech Českého (Milešovského) středohoří

Vydejte se pěšky i vlakem po Švestkové dráze za přírodou a dávnou minulostí hradních zřícenin.

Prakticky přes celou destinaci České středohoří prochází dálková pěší trasa nazvána Zlatá stezka zemí hradů. Objevte několik méně známých hradů či hradních zřícenin ve východní části Českoho středohoří, zvaného též Milešovské.

Trasa

Kombinuje pěší a vlak - Švestkovou dráhu.

18 km - Třebenice - Třebívlice - trasa tady.

15 km - Třebenice - Třebílivce bez zastávky na Blešno a Košťál - trasa tady.

Start

Litoměřice, Lovosice vlakem do Třebívlic, popřípadě přímo v Třebívlicích

Cíl

Třebenice; lze i začít i opačně

V Třebívlicích se nachází klasicistní zámek, který je využíván jako škola, ale můžete zde navštívit expozici Ulriky von Levetzow - poslední lásku světoznámého básníka J.W. Goetha. V Třebívlicích si můžete také zakoupit víno z místního vinařství Johann W.

Modrá turistická trasa, která nese i označení Husitská stezka Zemí hradů, vás nejprve dovede do Dřemčic, odkud si můžete odbočit k prvním pozůstatkům kdysi dřevěného hradu Blešno a pak přes Orchidejové louky pod Solanskou horou (přírodní zajímavost) pokračovat až na zříceninu hradu Oltářík. Až se pokocháte a vše si v klidu prohlédnete, tak z Oltářiku pokračujete po modré směrem na sever a na rozcestí Děkovka se napojte na červenou turistickou trasu, která je zároveň hlavní trasou s označením Zlatá stezka zemí hradů.

Přes vesničku Děkovka se dostanete do Vlastislavy. Zde navštivte další zříceninu hradu – zříceninu hradu Skalka. Nejvýraznějším pozůstatkem hradu je kruhová věž. Hrad byl poničen během třicetileté války a místo jeho opravy byl těsně pod hradem postaven zámek, který zde můžete také navštívit.

Z Vlastislavy se vydejte dále po červené turistické trase až na vrch Košťál, kde stojí zřícenina hradu Košťálov. Na vrchu nyní spatříte jen ruiny středověké stavby, ale naskytne se vám krásný výhled na okolní krajinu Českého středohoří. Až se pokocháte výhledem, tak pokračujte dále po červené trase dolů do městečka Třebenice. V Třebenicích se před odjezdem určitě zastavte v místní Čokolatérie na sladkou odměnu.

vinarstvi_trebivlice.jpg

Zámecké vinařství JOHANN W

Vinařství JOHANN W se nachází v malebném kraji Českého středohoří - v Třebívlicích, které spadají do nejstaršího vinařského regionu v Čechách.

Třebívlické vinařství navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná také příběh nenaplněné lásky Johanna Wolfganga Goetheho k třebívlické baronce Ulrice von Levetzow. Krom vína a kvalitních gastro služeb se zde můžete i ubytovat.

Pokud chcete ochutnat místní víno, zavítejte do vinotéky. Ti, co si zde chtějí užít oslavu, firemní či soukromou akci, připraví pohoštění v místní restauraci, na nádvoří společně s programem - degustací i prohlídkou.

VINAŘSTVÍ

Prostorný areál vinařství leží přímo v srdci krásného středohoří, proto lze jeho návštěvu spojit také s mnoha dalšími zajímavými výlety – např. k vrchům Říp, Lovoš, Radobýl, zřícenině hradu Hazmburk či Košťálov, romantickému hrádku Oltářík nebo do nedalekých historických Litoměřic a Terezína.

Přijeďte prožít pohádkový den do moderního vinařství Johann W, nechte se okouzlit gastronomickou poezií místní restaurace a ochutnejte víno, které se pilo naposledy před 100 lety. Domluvit je třeba se dopředu!

Vinotéka je otevřena

Středa - neděle: 14 - 17 hodin

Sobota: 10 - 16 hodin.

UBYTOVÁNÍ

Penzion Johann W nabízí ubytování se snídaní formou švédských stolů v pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV a lednicí.

Pokoje jsou 1 - 2 - 4 lůžkové + exkluzivní apartmán s plně vybavenou kuchyňkou (2 lůžka + rozkládací pohovka) s balkónem.

Celý objekt je nekuřácký, obsahuje kolárnu, wi-fi v objektu zdarma, prodej vína Zámeckého vinařství Třebívlice Johann W, venkovní posezení a saunu.

Kontakt

Adresa
Zámecké vinařství JOHANN W
Mlýnská 59
411 15 Třebívlice

Telefonní kontakt
+420 733 532 096

E-mail
info@johannw.com

Webová stránka
johannw.com

Kategorie

Vinařství

Fotogalerie