zubrnicka_zeleznice.jpg

T3 Zubrnická museální železnice

Turistická linka T3 Museální zubrnické železnice jezdí na trase: Ústí nad Labem - Velké Březno - Zubrnice vždy v sezóně během víkendů a svátků.

O trati a turistické lince T3

Železniční trať Velké Březno – Zubrnice – Lovečkovice – Verneřice a její větev Lovečkovice – Úštěk o celkové délce 19 km byly zprovozněny v roce 1890 a zrušeny v roce 1978. Provoz byl obnoven 28. října 2010.

V roce 1998 byl úsek Velké Březno – Lovečkovice prohlášen kulturní památkou. 

V současné době je tato turistická linka integrována v rámci Dopravy Ústeckého kraje a pravidelné historické vlaky jezdí každoročně od dubna do konce října.  V roce 2024 je turistická linka T3 je v provozu o víkendy a státní svátky od 23. března do 3. listopadu 2024.

​Linka s označením T3 začíná v krajském městě v Ústí nad Labem ve stanici Střekov, dále vede po pravém břehu Labe do Velkého Března, kde odbočuje a dalších 6 km stoupá od řeky Labe do Českého středohoří po druhé nejstrmější trati v ČR do konečné stanice Zubrnice-Týniště. ​Zastávky Svádov, Valtířov, Malé Březno zastávka a Leština jsou na znamení.

T32

Od roku 2019 byla linka prodloužena i dále díky jediné historické autobusové lince v České republice pod označením T32 (během letních prázdnin) v úseku Zubrnice - Lovečkovice - Úštěk a zpět. Tato linka jezdí o prázdninách -  v červenci a v srpnu 2024 (jízdní řád bude doplněn níže v galerii).

Jízdní řád pro sezónu 2024 najdete níže ve fotogalerii.

Železniční muzeum

V Zubrnicích, v železničním muzeu si návštěvníci mohou zakoupit pohledy, turistickou vizitku, 3D pohlednici, pamětní hřeb a minci. Ke zhlédnutí je zde funkční modelové kolejiště stanice Levín, historická dopravní kancelář, čekárna pro cestující, historické drezíny a drážní stroje. Na vybrané exponáty si může návštěvník dokonce sáhnout, vyzkoušet si jejich funkčnost a v kolejišti se může svést na ruční kolejové drezíně.

Návštěvníci si zde mohou zakoupit pohledy, turistickou vizitku, 3D pohlednici, pamětní hřeb a minci. Ke zhlédnutí je zde funkční modelové kolejiště stanice Levín, historická dopravní kancelář, čekárna pro cestující, historické drezíny a drážní stroje. Na vybrané exponáty si může návštěvník dokonce sáhnout, vyzkoušet si jejich funkčnost a v kolejišti se může svést na ruční kolejové drezíně.

Kontakt

Adresa
Zubrnická museální železnice
Děčínská 107
Velké Březno

Telefonní kontakt
+420 725 099 546
+420 725 029 964

E-mail
spolek@zubrnickazeleznice.cz

Webová stránka
www.zubrnickazeleznice.cz

Facebook

Kategorie

Doprava

Fotogalerie