zubrnicka_zeleznice.jpg

T3 Zubrnická museální železnice

Turistická linka T3 Museální zubrnické železnice jezdí na trase: Ústí nad Labem - Velké Březno - Zubrnice vždy v sezóně během víkendů a svátků.

O trati:

Železniční trať Velké Březno – Zubrnice – Lovečkovice – Verneřice a její větev Lovečkovice – Úštěk o délce 19 km byly zprovozněny v roce 1890 a zrušeny v roce 1978. Provoz byl obnoven 28. října 2010. V roce 1998 byl úsek Velké Březno – Lovečkovice prohlášen kulturní památkou. 

Doprava ze Zubrnic ale POKRAČUJE DÁL díky jediné historické autobusové lince v České republice pod označením T32 (během letních prázdnin) v úseku Zubrnice - Lovečkovice - Úštěk a zpět. V autobuse platí tarif DÚK. Linka má přípoje ke všem vlakům DÚK T3 v Zubrnicích.

Aktuální jízdní řád najdete  na webu Dopravy Ústeckého kraje.

Železniční muzeum:

V Zubrnicích, v železničním muzeu si návštěvníci mohou zakoupit pohledy, turistickou vizitku, 3D pohlednici, pamětní hřeb a minci. Ke zhlédnutí je zde funkční modelové kolejiště stanice Levín, historická dopravní kancelář, čekárna pro cestující, historické drezíny a drážní stroje. Na vybrané exponáty si může návštěvník dokonce sáhnout, vyzkoušet si jejich funkčnost a v kolejišti se může svést na ruční kolejové drezíně.

Návštěvníci si zde mohou zakoupit pohledy, turistickou vizitku, 3D pohlednici, pamětní hřeb a minci. Ke zhlédnutí je zde funkční modelové kolejiště stanice Levín, historická dopravní kancelář, čekárna pro cestující, historické drezíny a drážní stroje. Na vybrané exponáty si může návštěvník dokonce sáhnout, vyzkoušet si jejich funkčnost a v kolejišti se může svést na ruční kolejové drezíně.

 

 

Kontakt

Adresa
Zubrnická museální železnice
Děčínská 107
Velké Březno

Telefonní kontakt
+420 725 099 546
+420 725 029 964

E-mail
spolek@zubrnickazeleznice.cz

Webová stránka
https://www.zubrnickazeleznice.cz/

Facebook

Kategorie

Doprava