Labská stezka - výlet lodí a na kole Ústí - Děčín (8).jpg

Cyklovýlet na trase Ústí nad Labem – Děčín – lodí tam a na kole zpět

Vyražte z Ústí nad Labem lodí do Děčína a zpět se vraťte po Labské stezce na kole. Výlet je ideální pro rodiny s dětmi. Stezka na trase Ústí - Děčín je téměř v celé délce vedena jako cyklostezka bez aut.

Lodní linka Dopravy Ústeckého kraje s označením 92 vyplouvá ze stanice Ústí nad Labem-centrum v 9:30 a do Děčína dopluje za necelé dvě hodinky. Pokud se chcete zdržet v Děčíně, tak určitě navštivte vyhlídku na Pastýřské stěně a můžete zavítat i do nedaleké Zoo Děčín nebo do místního zámku. Další tipy kam v Děčíně Vám určitě doporučí v místním Infocentru. A kam s kolem? U Pastýřské stěny a také u informačního centra můžete využít cykloboxů pro úschovu kola a vydat se v klidu poznávat Děčín. Ten je totiž boží..

️Cestou zpátky Vás pak čeká pohodových 25 km po Labské stezce. Pokud se chcete cestou zastavit na zajímavém místě, tak určitě zvolte Velké Březno. Zde je možné navštívit zámek s krásnou zahradou nebo si předem domluvit prohlídku s ochutnávkou piva v pivovaru Březňák.

Tento výlet je možné realizovat jen v měsících, kdy jezdí lodní linka (tj. většinou březen, duben, květen, část září, říjen a část listopadu). Bližší info k lodní lince.

Náš tip - před cestou navštivte v Ústí nad Labem Cyklocentrum. Zde získáte turistické materiály a také si můžete třeba dofouknout kolo.

Délka výletu na kole: 25 km

Trasa: Ústí nad Labem - Děčín (lodí) - Těchlovice - Velké Březno - Ústí nad Labem.

Je pro vás tento výlet moc krátký a přes to vás láka kombinace výletu lodí a na kole? Pokud ano, tak můžete stejnou lodní linkou doplout až do Dolního Žlebu a výlet si prodloužit o trasu Dolní Žleb - Děčín. Tím se váš výlet prodlouží asi o 10 km.

IMG_8769.JPG

Loď Ústí nad Labem – Děčín – Hřensko – turistická lodní linka T92

Lodní doprava turistické linky T92 v úseku Ústí nad Labem - Děčín - Dolní Žleb - Hřensko a zpět.

Přístaviště lodní linky T92 Dopravy Ústeckého kraje

Ústí n. L. centrum – Děčín – Dolní Žleb – Hřensko (– Bad Schandau) a zpět.

Vydejte se z krajského města na výlet lodí do Děčína, který nabízí jedinečnou ferratu na Pastýřské stěně, krásný zámek nebo zoologickou zahradu. Pokračujte po Labi i dále je nejhlubšího pískovcového kaňonu v Evropě - do Labského kaňonu. Vystoupit můžete až v Hřensku a podniknout pěší nebo cyklistický výlet do Národního parku České Švýcarsko.

Jízdní řád lodní linky T92 pro rok 2024 najdete ve fotogalerii níže.

 

Zda loď pluje můžete ověřit na centrálním dispečinku DÚK, který je v provozu denně od 4:00 hodin do půlnoci na telefonu +420 475 657 657.

Plavba lodi, tj. případné zpoždění i odřeknutí plavby závisí na plavebních podmínkách, zejména na zaručeném vodním stavu na vodočtu Ústí nad Labem (www.pla.cz).

TIP - Pokud pro váš výlet využijete kromě lodi také vlak nebo zelené autobusy, zvažte možnost zakoupení integrované papírové jednodenní síťové jízdenky. Cenu vašeho konkrétního jízdného zjistíte v tarifním počítadle DÚK na www.dopravauk.cz.

V případě dalších dotazů k plavbám DÚK a skupinovým rezervacím

  • volejte na telefonní linku - 475 657 657
  • pište na e‑mail - dispecerlod@post.cz
  • pro skupinové rezervace pište na e‑mail - kapitan@labskaplavebni.cz - Rezervace je možné pouze skupinách od 15 osob v případě objednání gastronomických služeb.

Kontakt

Adresa
Doprava Ústeckého kraje
Velká Hradební 3118/48
Ústí nad Labem

Telefonní kontakt
+420 777 037 379
+420 601 382 143

E-mail
kapitan@labskaplavebni.cz
dispecerlod@post.cz

Webová stránka
Doprava Ústeckého kraje

Facebook

Kategorie

Doprava Vodní turistika na Labi

Fotogalerie