Porta_Bohemica_Žernoseky.jpg

Cyklovýlet na trase Ústí nad Labem – Litoměřice – na kole tam a lodí zpět

Vyražte z Ústí nad Labem do královského města Litoměřice na kole po Labské stezce a pro zpáteční cestu využijte lodní linku.

Z Ústí nad Labem doporučujeme vyrazit v dopoledních či ranních hodinách. Po Labské stezce vás čeká asi 25 km. Pojedete pod hradem Střekov, přes krásné údolí Porta Bohemica a kolem žernoseckých vinic. Do Litoměřic je to asi hodinka a půl a výlet je vhodný i pro rodiny s dětmi. Jen pozor na hrbolatý terén v Sebuzíně a u Žalhostic. V Litoměřicích můžete svá kola zaparkovat v cyklověži a vyrazit na prohlídku historického města. Navštivte vyhlídku Kalich, Dómské náměstí s katedrálou sv. Štěpána nebo si kupte místní výborné víno ve vinném šenku na náměstí. V létě můžete využít i prohlídkového Okruhu po církevních památkách. Oběd si můžete dát v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo v Radničmím sklípku. A pak už honem k přístavišti. Lodní linka 91 odplouvá z přístaviště na Lodním náměstí (čas plavby ověřte v jízdním řádu v příloze níže - liší podle měsíce a dne v týdnu) Příjemná plavba s krásným výhledem a občerstvením na lodi trvá něco přes dvě hodinky.

Tento výlet je možné realizovat jen v měsících, kdy jezdí lodní linka (tj. většinou od konce března do listopadu). Bližší info k lodní lince.

Délka výletu na kole: 25 km

Trasa: Ústí nad Labem - Sebuzín - Velké Žernoseky - Litoměřice - Ústí nad Labem (lodí)

 

Trasa na mapě zde.

PORTA-~1.JPG

Loď Ústí nad Labem – Litoměřice – Roudnice nad Labem – turistická lodní linka T91

Lodní doprava v úseku Ústí nad Labem - Litoměřice - Roudnice nad Labem - Mělník a zpět

Přístaviště lodní linky T91 Dopravy Ústeckého kraje 

Ústí n. L. centrum – Ústí n. L. Vaňov – Dolní Zálezly – Libochovany – Velké Žernoseky – Píšťany – Lovosice – Litoměřice – Nučnice – Libotenice – Roudnice n. L. – Štětí – Mělník

Vydejte se na výlet lodí přes údolí Porta Bohemica, kolem Žernoseckých vinic nebo do královského města Litoměřice. Pravidelné sobotní plavby vás pak vezmou až do Roudnice nad Labem a s nedělní plavbou doplujete z Litoměřic přes Štětí až do Mělníka.

Jízdní řád a ceník lodní linky T91 najdete ve fotogalerii níže. 

DOBRÉ VĚDĚT

V případě vodního stavu Labe pod zdymadlem v Ústí nad Labem pod 150 cm je zajištěna náhradní autobusová doprava v úseku Ústí n.L. centrum – Ústí n.L. Vaňov dle platných jízdních řádů.

Plavba lodi, tj. případné zpoždění i odřeknutí plavby závisí na plavebních podmínkách, zejména na zaručeném vodním stavu na vodočtu Ústí nad Labem (www.pla.cz).

AKTUÁLNÍ INFORMACE VÁM POSKYTNE CENTRÁLNÍ DISPEČINK DÚK - OD PONDĚLÍ DO NEDĚLE MEZI 04:00 - 24:00 NA TELEFONU: 475 657 657.

Pro skupinové rezervace pouze od 20 osob s podmínkou objednávky gastronomie volejte na 475 657 657.

Pokud pro váš výlet využijete kromě lodi také vlak nebo zelené autobusy, zvažte možnost zakoupení integrované papírové jednodenní síťové jízdenky. Cenu vašeho konkrétního jízdného zjistíte v tarifním počítadle DÚK na www.dopravauk.cz.

 

Kontakt

Adresa
Doprava Ústeckého kraje
Velká Hradební 3118/48
Ústí nad Labem

Telefonní kontakt
+420 475 657 657

Webová stránka
Doprava Ústeckého kraje

Facebook

Kategorie

Doprava Vodní turistika na Labi

Fotogalerie