Ústí nad Labem - hrad Střekov_menší_web.jpg

Nejvýznamnější stavby Českého středohoří – hrady, zámky a pevnosti

Hrad Střekov a Hazmburk, zámky Ploskovice, Libochovice a Velké Březno i pevnost Terezín nesmí uniknout vaší návštěvě.

Hrad Střekov, nazývaný též jako "Zřícenina umělců" se tyčí ve stometrové výšce nad řekou Labe na vysoké skále a již z dálky je vidět jeho typická silueta. Návštěvníci ocení posezení ve zdejší restauraci a na terase s výhledem na malebné kopce Českého středohoří, řeku Labe i Masarykova zdymadla.

Hrad Hazmburk, kterému se zase říká "Král Středohoří" patří k dominantám rovinaté krajiny Zahrady Čech. Typickou siluetu hradu ztvárňují dvě věže - Bílá čtvercová a Černá oválná.

Zámek Ploskovice je nazývaný též jako "barokní perla Severu"  a jeho prohlídku s procházkou po zahradě s umělou barokní jeskyní a kašnou doporučujeme každému návštěvníkovi oblasti České středohoří.

Zámek Libochovice má malebnou polohu nad řekou Ohře, nádherné okrasné zahrady a  je také významný i jako rodiště proslulého českého vědce Jana Evangelisty Purkyně, má zde také samostatnou expozici.

Zámek Velké Březno patří mezi nejmenší a nejmladší zámky a na penzi si jej nechal postavit nejvyšší purkrabí Českého království hrabě Karel Chotek mezi lety 1842–1845. 

Pevnost Terezín - pevnost, která nebyla nikdy dobyta představuje vrchol evropského bastionového pevnostního stavitelství. Unikátní kombinace valů, systém podzemních minových chodeb v délce více než
třiceti kilometrů a vodní příkopy udělaly pevnost takřka nedobytnou.

Tak vzhůru za historií a krásou!

Kontakt

Adresa
Destinační agentura České středohoří o.p.s.

Kategorie

Hrady a zříceniny