570C2023-F401-4FDA-B740-22A4C5930AEF.jpg

Cyklovýlet na hrad Blansko

Vydejte se na kole na zříceninu hradu Blansko nedaleko Ústí nad Labem. Výlet je dlouhý asi 32 km a trasa je středně náročná.

Vyražte z Ústí nad Labem po Labské stezce do 10 km vzdáleného Velkého Března. Tady se napojte na cyklotrasu č. 3066 a díky celoročnímu přívozu Velké Březno - Povrly se převezte na levý břeh Labe do obce Povrly. Projeďte Povrly a pokračujte stále po cyklotrase č. 3066 do kopců Českého středohoří. Trasa vede okolo místního koupaliště, kde se můžete zastavit a vykoupat. Poté pokračujte až do vesničky Mirkov. Tady se na chvíli z cyklotrasy 3066 odpojte a vyšlápněte asi 1,5 km na Hrad Blansko. Závěrečný výšlap je celkem náročný a tak nebude ostuda kousek vytlačit :) Výhled z Blanska za to jistě stojí.. Pokochejte se krásným výhledem a přečtěte si zajímavé informace o hradu. Po odpočinku pokračujte zpět po stejné trase do Mirkova a pak opět po cyklotase č. 3066 obce Lipová. Zde se z cyklotrasy odpojíte a po vedlejších silničkách se dostanete přes Libov, Radešín a Chuderov zpět do Ústí nad Labem.️ Výlet můžete zakončit výborným pivkem v Pivovaru Na Rychtě.

Délka výletu

32,5 km; Stoupání: 560 m, Klesání: 560 m

Trasa

Ústí nad Labem - Velké Březno - Povrly - Mirkov - Hrad Blansko - Mirkov - Slavošov - Lipová - Radešín - Chuderov - Ústí nad Labem

Přesná trasa na mapy.cz.

Koupaliste_Povrly.jpeg

Obecní koupaliště – Povrly

Příjemné koupaliště v obci Povrly nabízí venkovní bazén i sportoviště.

Koupaliště Povrly nabízí 15 m bazén s celoročně studenou vodou, dětské brouzdaliště a dětský bazének.

Ostatní sužby

  • Občerstvení - restaurace
  • Beach volejbalové hřiště
  • Stolní tenis
  • Lehátko a sunečník
  • Možnost pronájmu chatek nebo ubytování ve stanu

Kontakt

Adresa
Povrly
Lužecká 15/41
403 32 Povrly

Telefonní kontakt
+420 723 221 758

E-mail
koupaliste@povrly.cz
oupovrly@povrly.cz

Webová stránka
www.povrly.cz

Facebook

Kategorie

Koupaliště a aquaparky