570C2023-F401-4FDA-B740-22A4C5930AEF.jpg

Cyklovýlet na hrad Blansko

Vydejte se na kole na zříceninu hradu Blansko nedaleko Ústí nad Labem. Výlet je dlouhý asi 32 km a trasa je středně náročná.

Vyražte z Ústí nad Labem po Labské stezce do 10 km vzdáleného Velkého Března. Tady se napojte na cyklotrasu č. 3066 a díky celoročnímu přívozu Velké Březno - Povrly se převezte na levý břeh Labe do obce Povrly. Projeďte Povrly a pokračujte stále po cyklotrase č. 3066 do kopců Českého středohoří. Trasa vede okolo místního koupaliště, kde se můžete zastavit a vykoupat. Poté pokračujte až do vesničky Mirkov. Tady se na chvíli z cyklotrasy 3066 odpojte a vyšlápněte asi 1,5 km na Hrad Blansko. Závěrečný výšlap je celkem náročný a tak nebude ostuda kousek vytlačit :) Výhled z Blanska za to jistě stojí.. Pokochejte se krásným výhledem a přečtěte si zajímavé informace o hradu. Po odpočinku pokračujte zpět po stejné trase do Mirkova a pak opět po cyklotase č. 3066 obce Lipová. Zde se z cyklotrasy odpojíte a po vedlejších silničkách se dostanete přes Libov, Radešín a Chuderov zpět do Ústí nad Labem.️ Výlet můžete zakončit výborným pivkem v Pivovaru Na Rychtě.

Délka výletu

32,5 km; Stoupání: 560 m, Klesání: 560 m

Trasa

Ústí nad Labem - Velké Březno - Povrly - Mirkov - Hrad Blansko - Mirkov - Slavošov - Lipová - Radešín - Chuderov - Ústí nad Labem

Přesná trasa na mapy.cz.

IMG_5845.jpg

Ústí nad Labem

Krajské město Ústí nad Labem nabízí několik zajímavých turistických cílů a mimo jiné je nazýváno „městem vodopádů“ – v jeho okolí je jich nespočet.

Město Ústí nad Labem leží na soutoku řek Labe a Bílina. Právě na základě tohoto soutoku - ústí, je pravděpodobně odvozen název města. Z hlediska turismu jsou zde zajímavými místy hrad Střekov, Větruše, místní ZOO nebo Erbenova vyhlídka. Městem navíc prochází oblíbená Labská stezka a v okolí najdeme řadu dalších zajímavých turistických cílů jako jsou Vysoký Ostrý, zřícenina hradu Blansko nebo jezero Milada. Ústí nad Labem je také často označováno jako město vodopádů.

Město vodopádů

Nejznámější – Vaňovský – je vysoký 12 m a patří mezi nejvyšší v Českém středohoří. Najdete ho na Podlešínském potoce nad skalním útvarem Vrkoč u Vaňova. Ve Vlčí rokli pod Budovem padá voda z 11 m z Budovského vodopádu. Jeho romantická podoba jej kdysi dostala až do vídeňské opery, když vyobrazení rokle s vodopádem malíře Burghardta bylo použito jako scéna k Weberově Čarostřelci. Nedaleko samotného centra Ústí nad Labem můžete obdivovat v Bertině údolí Stříbrnický vodopád. Známý je i Svádovský vodopád, nacházející se na soukromém pozemku v boční roklince Kojetického potoka v Olšinkách, odkud spadá z výše 10 m.

Kontakt

Adresa
Ústí nad Labem - Informační středisko
Mírové náměstí 1/1
Ústí nad Labem

Telefonní kontakt
+420 475 271 700

E-mail
info.stredisko@mag-ul.cz

Webová stránka
www.usti-nad-labem.cz

Facebook

Kategorie

Města a obce

Fotogalerie